قطعات

صافی مغناطیسی

صافی مغناطیسی

صافی مغناطیسی زمانی استفاده میشود که بخواهید از رادیاتور های پنلی استفاده کنید رادیاتورهای پنلی چون از فولاد ساخته میشوند به مرور زمان براده تولید میکنند و این براده ها با گذر زمان به سمت پکیج حرکت میکنند و روتور پکیچ را لق میکنند و اگر روتور پکیج را لق کنند باعث آسیب دیدن پمپ پکیج میشوند و شما باید پمپ پکیج خودتان را عوض کنید و یک پمپ جدید خریداری کنید.این صافی در مسیر برگشت رادیاتور به پکیج نصب میشود و طوری طراحی شده است که براده ها مجبور به رد شدن از آن هستند.

نحوه تمیز کردن صافی مغناطیسی

برای تمیز کردن صافی آن را باز میکنیم داخل صافی یک توری استیل،غلاف و آهنربا وجود دارد که غلاف دور آهن ربا را پوشانده است البته صافی ها انواع مختلفی دارند و در بعضی از آنها از غلاف دور آهن ربا استفاده نشده است.این آهن ربا کل براده هایی که از رادیاتور به سمت پکیج جریان دارند را به خود جذب میکند بنابراین شما باید در مدل های غلاف دار،غلاف را خارج کنید تمیز بشورید و مجددا سرجای خودش قرار بدهید و استفاده کنید. در مدل های بدون غلاف خود آهنربا را به صورت مستقیم با دستمال پاک کنید و استفاده کنید.این عمل حتما باید هفته ای یکبار انجام شود تا از خسارات احتمالی پیشگیری شود.

افزایش فروش رایاتور های پنلی و فولادی و عدم توجه به موضوع نگهداری و تمیز کردن مرتب و به موقع آن ها باعث شده است که پمپ پکیج ها بیش از پیش آسیب ببیند.

صافی مغناطیسی وسیله ای بسیار کاربردی و موثر است که در فصل زمستان و موقع استفاده از رادیاتورپنلی مورد استفاده قرار میگیرد.

برای مشاوره،دریافت خدمات و خرید محصولات ایران رادیاتور با ما در ارتباط باشید.

اگر سوال یا نظری داشتید از طریق کامنت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 2 =